Poprvé na masáži?

Přemýšlíte o tom, že byste vyrazili na masáž, ale stále váháte, protože nevíte, co Vás čeká?

Sousedka je toho názoru, že správná masáž musí bolet a pokud ne, tak jsou to vyhozené peníze, Vy nechcete vyhodit peníze, ale zároveň se bojíte, jestli odejdete po svých. Na internetu psali, že masér díky protnutí svého a Vašeho jemnohmotného energetického pole za odříkávání mantry zprůchodní Vaše čakry, což Vám přijde moc eso, a kdo ví, jak je to s tím protínáním? Masér do Vás bude celou dobu masáže valit o tom, jak je venku počasí a ptát se, kam pojedete na dovolenou, nebo bude naopak trapné ticho, během kterého se od Vás očekává hluboká relaxace, zatímco Vy budete myslet jen na to, aby Vám nekručelo v břiše. Vzhledem k tomu, že nevíte přesně, jakou masáž chcete, budete určitě za hlupáka. Kdo ví, na co všechno se Vás bude masér vyptávat. A nejhorší ze všeho je, že na Vás hodinu, možná i víc, bude sahat člověk, kterého vidíte poprvé v životě a dokonce se před ním budete muset svléknout.

Upřímně se Vašim obavám vůbec nedivím. A abych je rozptýlila a pro Vás byla představa, že se na masáž objednáte, přijatelnější a méně strašidelná, připravila jsem pro Vás popis toho, co můžete očekávat.

 1. Poté, co mě kontaktujete, se domluvíme na termínu, které Vám bude vyhovovat.
 2. V domluvený den a hodinu dorazíte do posledního patra Riegrovy 51 a zazvoníte na zvonek Masáže SAYA (po pravé straně.
 3. Není třeba chodit v předstihu, obzvláště vzhledem k tomu, že studio SAYA nemá čekárnu.
 4. Pokud jdete na masáž večer nebo o víkendu a hlavní dveře budou zamčené, prozvoňte mě na čísle 724 038 042 a já Vám přijdu otevřít.
 5. Pokud Vás zajímá, jak to v masérně vypadá, podívejte se do fotogalerie.
 6. Není nutné se zouvat přede dveřmi.
 7. Na začátku se spolu posadíme a pobavíme se o tom, co Vás na masáž přivedlo a co od ní očekáváte.
 8. Položím Vám také pár dotazů ohledně Vašeho zdravotního stavu, důvodem je zjištění případných kontraindikací, ani Vy, ani já nechceme, aby Vám masáž ublížila.
 9. Pokud nemáte předem vybranou masáž, společně se domluvíme na tom, co by pro Vás aktuálně mohlo být nejvhodnější. Konečné slovo ve výběru máte samozřejmě Vy.
 10. Mým cílem je masáž vytvořená „na míru“ pro každého klienta, je tedy možné, že Vám navrhnu kombinaci několika technik.
 11. Budete si moct vybrat olej, který Vám příjemně voní.
 12. Před masáží se dozvíte, jakým způsobem bude probíhat, jak dlouho bude trvat a jaké oblečení je třeba si odložit.
 13. Svléknout se můžete v soukromí převlékacího koutu, kde budete mít k dispozici velký ručník na zabalení, pokud by Vám nebylo příjemné jít k masérskému lehátku například jen ve spodním prádle.
 14. Během masáže bude odkrytá pouze část těla, kterou zrovna masíruji, zbytek je přikrytý dekou nebo ručníkem.
 15. Na začátku masáže se domluvíme na intenzitě, která Vám bude příjemná. Vzhledem k tomu, že Vaše vnímání se může během masáže změnit, se Vás přeptám ještě v průběhu masáže, jestli je to takto v pořádku.
 16. Nemusíte se bát, že byste mnou byli nuceni k nepřetržitému hovoru, stejně jako k hrobovému tichu. Možné jsou obě dvě varianty, stejně jako cokoliv mezi nimi – s výjimkou Dornovy metody jiných mobilizačních technik, kde se bez instrukcí neobejdeme, a Rituálu pěti elementů, kde je naopak vhodné se mluvením nerozptylovat.
 17. Pokud se nedomluvíme jinak, v průběhu masáže bude hrát hudba.
 18. V průběhu masáže je dost možné, že se Vám ucpe nos, i když zrovna nemáte rýmu – děje se tak kvůli zvýšenému prokrvení a poloze. Pokud se tak stane a já si toho nevšimnu a kapesník Vám sama nenabídnu, prosím, řekněte si o něj.
 19. Pokud si v průběhu masáže budete potřebovat odskočit na WC, stačí říct a můžeme masáž přerušit.
 20. V případě, kdy by Vám cokoliv nebylo příjemné nebo bych dělala něco, co pro Vás není užitečné, je pro mě důležité, abych tuto informaci věděla a mohla masáž přizpůsobit.
 21. Pokud Vás na masáž přivedla bolest zad, postižená místa v průběhu masáže ucítíte. Není však mým cílem Vás na masáži „zničit“, v případě, kdy by masáž začala opravdu bolet, se domluvíme, co je pro Vás ještě v pořádku a co už by bylo moc. Vím, že pro každého je práh bolesti individuální a není třeba se za ten svůj stydět.
 22. Po masáži se dozvíte, že jsme u konce, dám Vám čas na relaxaci a doznění masáže, je jen na Vás, jestli ho budete chtít využít.
 23. Poté, co opustíte lehátko, se můžete jít obléknout.
 24. Zatímco se oblékáte, vypíšu Vám daňový doklad, poté vyřídíme placení.
 25. Pokud se Vám bude chtít, můžete se rovnou objednat na příště.

Doufám, že těchto 25 bodů shrnujících, jak to chodí na masáži, pomohlo alespoň částečně odbourat Vaše obavy. Mým hlavním cílem bylo ukázat, že masáž se studiu SAYA bude taková, na jaké se spolu domluvíme, nemusíte se bát trapných či nedůstojných momentů a nebudu Vás nutit k žádným postupům, které by Vám nevyhovovaly. Pokud Vám v seznamu něco chybí, budu ráda, když mi to napíšete.

Těším se na shledanou na masáži 🙂